Операція із заміни клапана серця є відкритим хірургічним втручанням – безпосередньо або з використанням сучасних малоінвазивних технік.
Деформований клапан замінюється штучним з використанням біологічних елементів або повністю механічний.
Операція на клапанах серця проводиться після ретельного обстеження з огляду на супутні хронічні захворювання, наявність інших вад тощо. Рішення про те, який вид протезу вибрати, приймає пацієнт разом із кардіохірургом. Враховуються всі нюанси, щоб клапан прослужив довго та працював без збоїв.
Я працюю у відділенні кардіохірургії КНП «Одеська обласна клінічна лікарня» ТОР
Відділення у структурі має 25 ліжок, власний операційний блок, відділення реанімації та інтенсивної терапії. Розташоване на 4-му поверсі будівлі лікарні.
Після консультації лікаря-кардіолога пацієнт має пройти низку досліджень. Може бути призначена ехокардіографія, рентгенографія органів грудної клітки, ультразвукове дослідження органів. Усе це необхідно з метою оцінки стану здоров'я пацієнта.
Сама операція проводиться під загальним знеболенням, в умовах штучного кровообігу, але можливі варіанти і на серці, що працює. Оперативне втручання включає видалення старого клапана, встановлення протеза, відновлення цілісності аорти, грудини, м'яких тканин та шкіри. Загалом це триває близько 3-4 годин.
Малоінвазивні операції не передбачають повного розтину грудини, що менш травматично і пацієнт швидше відновлюється. До того ж, шрам після такого втручання мінімальний.
Важливо враховувати, що з штучним клапаном серця потрапляють у зону ризику розвитку тромбоэмболических ускладнень. Надалі необхідна профілактика чи терапія тромбозів, що сильно впливає позитивний результат для хворого.
Ризик розвитку тромбоемболії знижується при використанні біологічних протезів, але даний вид клапана імплантують переважно пацієнтам похилого віку.
Після операції людина має дотримуватися низки правил. Він матиме багато обмежень, а також довічне застосування антитромботичних медикаментів (в основному непрямих антикоагулянтів).
При цьому варфарин повинні приймати пацієнти з механічним протезом, так і біологічним, особливо при наявності фібриляції передсердь. Таким хворим небезпечні кровотечі, тому рекомендується обмежити рутинну діяльність або розваги, які можуть призвести до отримання травм.
Так, краще відмовитися від контактних видів спорту, роботи з різальними предметами, від діяльності, що може призвести до падіння.
Пацієнт повинен регулярно спостерігатися у свого лікаря, і здійснювати контроль згортання крові.
Незважаючи на небезпеку проведення операції та наявності низки обмежень, за дотримання всіх рекомендацій лікарів людина зможе жити повноцінним життям. Заміна клапана не лише позбавить неприємних симптомів, а й допоможе серцю працювати правильно.
Щоб пройти діагностику, визначити необхідність заміни клапана серця та інші важливі деталі, запишіться до кардіолога або зателефонуйте за номерами телефонів, вказаними на сайті.
м. Одесса,
вул. Ак. Заболотного 26,
відділення кардіохірургії (4 поверх)
v.grinev.odx@gmail.com
Пн - Пт: 9:00 - 17:00
Субота: 13:00 - 16:00